Naszą misją jest tworzenie szkoły bezpiecznej i przyjaznej,
która umożliwia wykształcenie absolwentów wyposażonych w niezbędną wiedzę.
Swoją wiedzą, kulturą osobistą i umiejętnościami będziesz razem z nami,
tworzył piękną historię naszej szkoły i swojego życia.
Piękna przyszłość dla każdego
Strona główna Aktualności 2012/2013 Filantropi są wśród nas!
2013-06-18

Filantropi są wśród nas!

Dnia 13 czerwca b.r. w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim w Warszawie odbyło się uroczyste podsumowanie drugiej edycji projektu „Młodzież i filantropia”, którego celem jest zaangażowanie młodzieży w pomoc społecznościom lokalnym.

Na spotkaniu ze współorganizatorami Projektu : prezes Fundacji dla Polski p. Agnieszką Sawczuk, Wicewojewodą Mazowieckim- p. Dariuszem Piątkiem, Mazowieckim Kuratorem Oświaty p. Karolem Semikiem i Dyrektorem Mazowieckiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli- p. Jarosławem Zaroniem była obecna delegacja naszej Szkoły wraz z p. Dyrektor- Jadwigą Ostrowską-Dźwigałą, opiekunami Projektu: p. Markiem Pałdyną i p. Piotrem Cetrą i zwycięską drużyną z etapu szkolnego w składzie: Blanka Celej, Paulina Chweściuk, Aleksandra Gierat, Milena Glinka, Natalia Jarzębska i Maryla Szopa (wszystkie z klasy 2a).

W spotkaniu uczestniczyły także delegacje pozostałych 9 szkół, biorących udział w drugiej edycji Projektu z Radomia, Warszawy, Grójca, Kosowa Lackiego, Płocka, Pułtuska i Ciechanowa.

Wszyscy występujący mówili o korzyściach, jakie niesie udział w Projekcie, o istocie filantropii, o tym jak taka praca i działanie może pozytywnie kształtować postawę i charakter młodych ludzi, uwrażliwiać ich na potrzeby innych, jak znaleźć dla siebie właściwe miejsce w społeczeństwie obywatelskim.

Wskazywano także na celowość kontynuowania tak cennych inicjatyw, jak wzmiankowany Projekt. W jego trzeciej edycji udział ma wziąć 115 szkół z pięciu województw.

W trakcie spotkania Wicewojewoda Mazowiecki- p. Dariusz Piątek i Mazowiecki Kurator Oświaty- p. Karol Semik wręczyli zwycięskim drużynom pamiątkowe dyplomy, opiekunowie otrzymali drobne upominki, a Dyrektorom szkół przekazano zdjęcie ze szkolnego finału Projektu.

wróć
Biuletyn informacji publicznej
Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcące
im. Polskiej Macierzy Szkolnej


05-300 Mińsk Mazowiecki
ul. Piękna 7a

tel./fax: 25 758 51 02
e-mail: lo1pms@lo1pms.pol.pl
animativ.pl