Strona główna Aktualności 2012/2013 Koniec roku! Witajcie wakacje!
2013-07-01

Koniec roku! Witajcie wakacje!

28 czerwca 2013 roku to czas oficjalnego zakończenia roku szkolnego 2012/2013. W Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącym im. Polskiej Macierzy Szkolnej rozpoczęło się ono o godzinie 9:00 hymnami państwowym i szkolnym, wykonanymi przez chór szkolny pod batutą pana Bogdana Rąbalskiego.

Po muzycznym wstępie głos zabrała pani dyrektor Jadwiga Ostrowska – Dźwigała, która przedstawiła edukacyjne osiągnięcia licealistów, podkreślając znacząco wyższą średnią szkoły w porównaniu z latami poprzednimi. Pani wicedyrektor Anna Bujalska zaprezentowała wyniki uczniów gimnazjum, również bardzo wysokie. Do sukcesów uczniów naszego gimnazjum i liceum przyczynili się nauczyciele, którym za pracę podziękowali przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego i Rady Rodziców. Uwieńczeniem części oficjalnej uroczystości było wręczenie świadectw i nagród wyróżnionym uczniom.

Część artystyczną rozpoczął solowy występ wokalny Aleksandry Szwajkowskiej (Ib gimnazjum), która zaśpiewała piosenkę „Skinny Love”. Następnie Agata Łaziuk i Aleksandra Puchalska (obie z Ia gimnazjum) występujące w zespole tanecznym Studia Tańca La Flaca dały pokaz tańca nowoczesnego, przekazując potem scenę zespołowi muzycznemu Kefir (Jakub Nogański Ie, Hubert Oganesian Ia, Krzysztof Kurdej Ie, Rafał Rąbalski Ic), który wykonał dwa utwory - autorskie „Patrz” i „Odpowie ci wiatr”. Po występach uczniowie rozeszli się do klas, by odebrać świadectwa.

„Całe życie jest szkołą” ale, szczęśliwie, szkoła nie jest całym życiem. Po roku wytężonej pracy nadszedł czas na zasłużony odpoczynek, którego wszystkim życzymy.

Weronika Szponar, Ie