Naszą misją jest tworzenie szkoły bezpiecznej i przyjaznej,
która umożliwia wykształcenie absolwentów wyposażonych w niezbędną wiedzę.
Swoją wiedzą, kulturą osobistą i umiejętnościami będziesz razem z nami,
tworzył piękną historię naszej szkoły i swojego życia.
Piękna przyszłość dla każdego
Strona główna Aktualności 2012/2013 Uroczyste zakończenie roku szkolnego klas III gimnazjum
2013-07-02

Uroczyste zakończenie roku szkolnego klas III gimnazjum

27 czerwca 2013 r. o godzinie 13.00 w sali gimnastycznej GiLO z żalem rozstaliśmy się z kolejnymi absolwentami naszego gimnazjum.

Zakończenie roku dla klas trzecich gimnazjum tradycyjnie rozpoczęło się od wprowadzenia sztandaru i wystąpienia chóru, który odśpiewał Mazurek Dąbrowskiego oraz hymn szkoły „Myśl jak orzeł”. Następnie Pani Dyrektor Jadwiga Ostrowska-Dźwigała w kilku słowach powitała zgromadzonych na sali gości, nauczycieli i absolwentów. Po czym przekazała głos Pani Dyrektor Annie Bujalskiej, która dokonała szczegółowego podsumowania wyników dydaktycznych tegorocznych absolwentów, a było o czym mówić, zwłaszcza w sytuacji, gdy po raz pierwszy w historii gimnazjum zdarza się, że uczniowie klasy trzeciej zdobywają średnią klasową 5,06! Jest to sukces należący do wychowanków p. Magdaleny Rolf-Murawskiej – IIIAG.

Pani Dyrektor przedstawiła wyniki egzaminu gimnazjalnego, przedstawiła listę przodowników nauki wśród klas trzecich (otwiera ją fenomenalna Justyna Mroczek z klasy 3 BG ze średnią 5,78) oraz przypomniała sukcesy uczniów, którzy próbowali swych sił w licznych konkursach na wszystkich możliwych szczeblach, począwszy od konkursów ogólnopolskich po miejskie i szkolne. Wyjątkowe miejsce w panteonie zasłużonych należy się Michałowi Możdżonkowi, którego lista wygranych konkursów i zdobytych tytułów jest wprost imponująca – jest laureatem Konkursu Matematycznego i Konkursu Fizycznego dla uczniów gimnazjum organizowanego przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty. Michał w dowód uznania za zdobyte laury i godne reprezentowanie szkoły otrzymał cenną nagrodę od Rady Rodziców, którą wręczył Przewodniczący Rady Rodziców p. Jerzey Gryz. W tych wyjątkowych chwilach Michała wspierała z widowni mama, której Pani Dyrektor Jadwiga Ostrowska-Dźwigała serdecznie gratulowała wyjątkowego syna.

Kolejnym punktem zakończenia roku było uroczyste przekazanie sztandaru uczniom klas drugich.

Wreszcie nadszedł upragniony moment, uczniowie klas trzecich otrzymali z rąk Pani Dyrektor Jadwigi Ostrowskiej-Dźwigały oraz wychowawców świadectwa będące rezultatem ich trzyletnich trudów. Lista nagrodzonych uczniów z każdej klasy była bardzo długa. Klasa p. Magdaleny Rolf-Murawskiej 3AG zebrała 18 nagród za świadectwa z wyróżnieniem, 3BG, której wychowawczynią była p. Katarzyna Pieńczuk, a potem p. Joanna Olesiejuk – również 18, 3CG p. Kazimierza Mińkowskiego – tylko o jedną mniej. Wyróżniono uczniów ze stuprocentową frekwencją, m.in. Roberta Parobczaka z 3AG (właściwie weterana tej nagrody, gdyż Robert przez TRZY LATA nie opuścił ani jednej godziny lekcyjnej!!!) i Macieja Duszczyka 3 BG. Przyznano także nagrody za pracę w szkolnym wolontariacie.

Na zakończenie zgromadzeni goście, nauczyciele i oczywiście absolwenci obejrzeli przygotowane przez Małgorzatę Kiełczykowską i jej klasę II AG przedstawienie, które w swobodny i żartobliwy sposób traktowało o losie Kopciuszka. Ponadto klasy drugie przygotowały dla każdego absolwenta mały upominek w postaci słonika na szczęście, długopisu oraz słodkości.

Byli trzecioklasiści ostatnie minuty w szkole spędzili w salach lekcyjnych ze swoimi wychowawcami. Mieli okazję podzielić się wspomnieniami, wrażeniami, obejrzeć nawzajem swoje świadectwa i nagrody. Na tym zakończyła się przygoda trzecioklasistów z gimnazjum w GiLO im. Polskiej Macierzy Szkolnej. Ale jak powiedział ks. Jan Twardowski: „Kiedy wydaje się, że wszystko się skończyło, wtedy dopiero wszystko się zaczyna.” Na naszych absolwentów czekają nowe wyzwania, nowe drogi i szeroki świat. Mamy nadzieję, że wielu z nich spotkamy na korytarzach w liceum, że ta przygoda, którą rozpoczęli z nami w pierwszej klasie gimnazjum, zachęci ich do nowych wyzwań, które podejmą z nauczycielami naszego liceum.

Wszystkim absolwentom dziękujemy za te trzy lata trudów i wyzwań podejmowanych w naszym gimnazjum i życzymy sukcesów na kolejnych etapach edukacyjnych.

Tekst: J.Olesiejuk

 

 

wróć
Biuletyn informacji publicznej
Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcące
im. Polskiej Macierzy Szkolnej


05-300 Mińsk Mazowiecki
ul. Piękna 7a

tel./fax: 25 758 51 02
e-mail: lo1pms@lo1pms.pol.pl
animativ.pl