Naszą misją jest tworzenie szkoły bezpiecznej i przyjaznej,
która umożliwia wykształcenie absolwentów wyposażonych w niezbędną wiedzę.
Swoją wiedzą, kulturą osobistą i umiejętnościami będziesz razem z nami,
tworzył piękną historię naszej szkoły i swojego życia.
Piękna przyszłość dla każdego
Strona główna Aktualności 2014/2015 Wizyta Uczniów i Nnauczycieli z Litwy
2014-10-03

Wizyta Uczniów i Nauczycieli z Litwy

Po raz kolejny gościliśmy w naszej szkole młodzież i nauczycieli z zaprzyjaźnionej szkoły w Telsiai. Tematem przewodnim spotkania był SPORT.

Oficjalny program rozpoczął się od powitania gości przez  panią dyrektor Joannę Papińską. Następnie nastąpiła prezentacja obu szkół. Pani Ewa Ogorzelska podczas  lekcji zdołała połączyć język polski, litewski i angielski. Nasi uczniowie to prawdziwi lingwiści. Zabawne scenki w wykonaniu uczniów wprowadziły swobodną atmosferę zajęć. Zajęcia informatyczne pod kierunkiem pani Anny Ciupak dotyczyły przeszukiwania Internetu w celu zdobycia wiedzy na temat sportowców polskich
i litewskich. Zajęcia skończyły się sprawdzeniem wiedzy na ten temat. Mamy nadzieję, że nasi goście zapamiętają, kim jest Justyna Kowalczyk czy Mariusz Wlazły. Zajęcia zumby prowadzone przez instruktorkę tego tańca były praktycznym wcieleniem tematu sport w życie.

We wtorek goście zwiedzali Warszawę. Spacerowali po Parku Łazienkowskim, zwiedzili Stadion Narodowy i Muzeum Chopina.

W środę uczestnicy programu spotkali się z Markiem, native speakerem pracującym w SJO, na lekcji o kulturze brytyjskiej.Przygotowana przez naszych uczniów olimpiada sportowa na wesoło nie wymagała od uczestników typowych umiejętności sportowych, lecz  na przykład umiejętności wiązania krawatów. Zwiedzanie Mińska miało formę gry miejskiej. Uczestnicy otrzymali zadania, mapy i ruszyli poznawać zakątki naszego miasta. Dzień zakończył się rajdem rowerowym do Mieni, ogniskiem i wspólnym śpiewem.

W czwartek nasi gości pojechali na wycieczkę do Torunia. Wrócili z własnoręcznie zrobionymi piernikami i wspaniałymi wrażeniami z pobytu. W drodze powrotnej pani Ciupak nauczyła jedną
z pań opiekunek podstaw języka polskiego. Pani Kristina zaprezentowała swoje umiejętności tuż po przyjeździe, mówiąc piękną polszczyzną, że Toruń to piękne miasto, a Ania jest najlepszą nauczycielką.

Przedostatni dzień pobytu gości w naszej szkole upłynął w muzycznym nastroju. Warsztaty prowadzone pod kierunkiem pana Daniela Gałązki spodobały się wszystkim. Śpiew słychać było
w całym budynku gimnazjum. Zdobyte umiejętności uczniowie zaprezentowali podczas wieczoru pożegnalnego. W piątek grupa miała także okazję do spotkania z panem Starostą Antonim Janem Tarczyńskim, który bardzo ciekawie opowiedział o pracy swojej i pracy Powiatu. Goście otrzymali od pana Starosty bardzo sympatyczne upominki.

Wieczór pożegnalny rozpoczął się od udziału gości w pokazie karate. Przyjaciel naszej szkoły pan Tomasz Paudyna zaprosił nas na pokaz umiejętności tej sztuki walki. Serdecznie dziękujemy. Byliśmy pod ogromnym wrażeniem osiągnięć sportowców. Oficjalne podziękowania, prezentacja zdjęć
i degustacja potraw litewskich to ostatnie oficjalne  punkty programu pobytu gości. Litewscy uczniowie i nauczycielki otrzymali na pamiątkę wykonane przez panią Agnieszkę Szostak i jej uczniów zawieszki do kluczy w kształcie sów.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom zaangażowanym w organizację programu wymiany młodzieży. Wiemy, że przyjazd gości zaburzył Wasz typowy rytm pracy
i wprowadził wiele zamieszania, ale wierzymy, że korzyści płynące z takich programów są bardzo ważne. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy.

Jowita Stusińska i Katarzyna Łaziuk

Koordynatorki programu

wróć
Biuletyn informacji publicznej
Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcące
im. Polskiej Macierzy Szkolnej


05-300 Mińsk Mazowiecki
ul. Piękna 7a

tel./fax: 25 758 51 02
e-mail: lo1pms@lo1pms.pol.pl
animativ.pl