Strona główna Aktualności 2014/2015 Wycieczka do Niemiec
2015-06-26

Wycieczka do Niemiec

W dniach 19.06.2015 - 23.06.2015 uczniowie z gimnazjum i liceum wzięli udział w wycieczce do Berlina, Poczdamu i Parku Rozrywki Heide Park. Opiekunami naszymi byli: p. Aldona Zgutka, p.Elżbieta Nowak, p. Ewa Tkaczyk-Ośko, p. Mariusz Sikorski.

W pierwszym dniu wycieczki zwiedziliśmy stolicę Niemiec. Płynęliśmy również statkiem po Szprewie. Drugi dzień przeznaczyliśmy na zwiedzanie stolicy Brandenburgii Poczdamu. Tego samego dnia udaliśmy się w daleką podróż do Dolnej Saksonii, gdzie znajduje się Heide Park. Tu podobało się nam najbardziej. Park ten posiada 41 atrakcji dla osób w każdym wieku: od teatrzyków, spokojnych kolejek, po ogromne rollercoastery.

Najwyższą i najszybszą kolejką górską parku jest Collossos, która w 2003 roku została zapisana do księgi rekordów Guinnessa jako drewniana kolejka o największym kącie pierwszego spadku (61°).

Kolejką o największym przyspieszeniu jest Desert Race (Intamin), która posiada napęd hydrauliczny. W ciągu 2,4 s przyspiesza do 100 km/h. Inne atrakcje to: Scream, Limit, Big Loop, Schweizer Bobbahn, MOUNTAIN-BLITZ.

16 kwietnia 2011 roku została otworzona kolejka – KRAKE. Jest ona pierwszą w Niemczech, a drugą w Europie kolejką typu Dive-Coaster. Kąt pierwszego spadu wynosi 90°.

Pomimo brzydkiej pogody humory wszystkim dopisywały. Nic nam nie przeszkodziło w korzystaniu z najbardziej ekstremalnych atrakcji parku. (zapraszamy do obejrzenia zdjęć)

Karolina Sawczuk ID