Strona główna Aktualności 2015/2016 IV Mazowiecka Olimpiada Poliglotów
2016-06-25

IV Mazowiecka Olimpiada Poliglotów

22 czerwca w siedzibie Wyższej Szkoły Lingwistycznej w Warszawie odbyła się uroczysta gala podsumowująca IV Mazowiecką Olimpiadę Poliglotów.

Miło nam poinformować, że uczniowie Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego im. Polskiej Macierzy Szkolnej  Robert Janda z kl. IIa i tegoroczny maturzysta Dawid Zawolski z kl. IIIc zostali finalistami olimpiady. Spośród 393 uczestników w trzech etapach konkursu wyłoniono 11 zwycięzców.  Nasza szkoła jako jedyna z województwa mazowieckiego miała w finale aż dwóch reprezentantów Ponadto, Robert Janda otrzymał największą ilość punktów z języka angielskiego, co czyni go najlepszym anglistą województwa. Dawid natomiast w gronie finalistów znalazł się po raz kolejny.

W pierwszym etapie uczniowie rozwiązywali testy z trzech przedmiotów: języka polskiego, angielskiego i niemieckiego. W drugim etapie rozwiązali testy z języków obcych. Etap finałowy polegał na przetłumaczeniu tekstów literackich. Panie Elżbieta Smater, Magdalena Piotrowska, Ewa Tkaczyk-Ośko oraz Katarzyna Łaziuk to nauczycielki wyróżnionych uczniów.

Gratulujemy sukcesu!

Więcej informacji tutaj