Strona główna Aktualności 2016/2017 Kulturomaniak 2017
2017-02-03

Kulturomaniak 2017

Gminne Centrum Kultury w Mrozach zaprasza do  udziału w XI Wojewódzkim Przeglądzie Twórczości Artystycznej „Kulturomaniak 2017”. Przegląd ma charakter konkursowy, skierowany jest do dzieci, młodzieży i dorosłych. Konkurs będzie się składał z 4 kategorii: teatr, śpiew, taniec i fotografia oraz 6 kategorii wiekowych: przedszkola i klasy „0”, szkoły podstawowe kl. I-III, kl. IV-VI, gimnazja, szkoły ponadgimnazjalne, dorośli. Przegląd z każdym rokiem cieszy się coraz większą popularnością, w ostatnich latach bierze w nim udział ponad 2 tysiące uczestników z całego województwa mazowieckiego.

UWAGA!!!

W celu ułatwienia przygotowań do udziału w XI Wojewódzkim Przeglądzie Twórczości Artystycznej „Kulturomaniak 2017” pragniemy zaznajomić Państwa z najważniejszymi zmianami dotyczącymi kategorii: śpiew, taniec i teatr (jeszcze przed ogłoszeniem regulaminu, który ukaże się niebawem):

1. Konkurs w ww. kategoriach prowadzony będzie dwuetapowo.
  2. I etap – eliminacje. Warunkiem wzięcia udziału w konkursie będzie przesłanie nagrania wideo fragmentu samodzielnie wykonanego, zgłoszonego do konkursu utworu, układu tanecznego bądź przedstawienia teatralnego. Zgłoszenia przyjmowane będą do piątku 31 marca 2017 r.
  3. Dopuszczalne są nagrania wyłącznie w formatach mov oraz mp4.
  4. Przyjmowane będą nagrania odpowiadające następującym kryteriom:
  • nagranie winno być wykonane „na żywo”,  bez montażu, czyli utrwalony materiał musi mieć obraz ciągły, bez cięć;
  • w kategorii śpiew niedopuszczalna jest ingerencja w materiał dźwiękowy;
  • jakość nagrania powinna umożliwiać ocenę Państwa prezentacji;
  • nagranie może być sporządzone m.in. smartfonem, aparatem fotograficznym lub kamerą.
  1. Nagranie ma stanowić jedynie zapowiedź Państwa występu, w związku z czym maksymalny czas trwania nagrania nie może przekraczać:
  • 5 minut – w kategorii teatr;
  • 3 minut – w kategorii śpiew oraz taniec.
  1. II etap – do drugiego etapu zaproszone zostaną osoby wyłonione w eliminacjach. Wyniki eliminacji zostaną ogłoszone do połowy kwietnia. Przegląd odbywać się będzie w dniach 8-12 maja 2017 r.
  2. Podsumowanie Przeglądu - gala finałowa w dniu 21 maja 2017 r. z udziałem laureatów Przeglądu oraz zaproszonych gości.

W czwartej kategorii – fotografii, obowiązuje forma jednoetapowa. W tym roku ostatecznym terminem nadsyłania prac konkursowych jest piątek 14 kwietnia.

Regulamin Przeglądu i karty zgłoszenia już wkrótce na stronie www.kulturalnemrozy.pl

Klaudia Padel

Koordynator ds. zajęć artystycznych