Naszą misją jest tworzenie szkoły bezpiecznej i przyjaznej,
która umożliwia wykształcenie absolwentów wyposażonych w niezbędną wiedzę.
Swoją wiedzą, kulturą osobistą i umiejętnościami będziesz razem z nami,
tworzył piękną historię naszej szkoły i swojego życia.
Piękna przyszłość dla każdego
Strona główna Aktualności 2016/2017 Mistrzowie ortografii nagrodzeni!
2017-05-28

Mistrzowie ortografii nagrodzeni!

26 maja w świetlicy gimnazjum odbyło się uroczyste podsumowanie Powiatowego Konkursu Ortograficznego, który odbył się 25 kwietnia.

Tegorocznych mistrzów ortografii wraz z ich nauczycielami powitała pani wicedyrektor Katarzyna Rosochacka. Pani dyrektor kilka słów skierowała nie tylko do uczniów, podkreślając, z jak wymagającą dziedziną języka polskiego się zmagali, ale i do nauczycieli z uznaniem dla pracy, jaką wykonują. Dbałość o język w dzisiejszej rzeczywistości stanowi duże wyzwanie. 

Następnie zwycięzcy poszczególnych kategorii - szkoła podstawowa klasy IV-VI, gimnazjum i szkoła ponadgimnazjalna - mogli się wszystkim zaprezentować, odbierając dyplomy i nagrody. Wręczyła je w towarzystwie pani dyrektor Katarzyny Rosochackiej pani Elżbieta Smater, przewodnicząca zespołu nauczycieli przedmiotów humanistycznych naszego liceum. Tradycyjnie - zwycięzcy miejsc 1-3 otrzymali kupony podarunkowe do sieci Empik, a wyróżnieni uczestnicy - nagrody książkowe. Nagrody ufundowali: Rada Rodziców Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego im. Polskiej Macierzy Szkolnej w Mińsku Mazowieckim i pan Tomasz Radomiński, właściciel Szkoły Pływania "Anakonda" Tomasz Radomiński. Sponsorom serdecznie dziękujemy.

Goście mogli wysłuchać również skrzypcowego minikoncertu ucznia naszego liceum Macieja Szuby (2b).

Spotkanie mistrzów ortografii prowadziła pani Justyna Radomińska, autorka ortograficznych testów.

Po wręczeniu nagród wszyscy mieli okazję do wspólnej rozmowy przy skromnym poczęstunku.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy i zapraszamy w przyszłym roku!

Foto: Zofia CZyżewska, Ia

wróć
Biuletyn informacji publicznej
Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcące
im. Polskiej Macierzy Szkolnej


05-300 Mińsk Mazowiecki
ul. Piękna 7a

tel./fax: 25 758 51 02
e-mail: lo1pms@lo1pms.pol.pl
animativ.pl