Strona główna Aktualności 2016/2017 Uczniowie Macierzanki w Grecji :)
2017-06-06

Uczniowie Macierzanki w Grecji :)

Wycieczka do Grecji

Uczniowie naszego gimnazjum wraz z opiekunami: Panią Dyrektor Katarzyną Rosochacką i Panem Mariuszem Sikorskim, spędzili pięć słonecznych dni w malowniczej mejscowości Kokkino Nero nad Morzem Egejskim. Miejscowość zawdzięcza swoją nazwę źródłu Czerwona Woda, która posiada właściwości lecznicze. Trzeciego dnia naszej wycieczki udaliśmy się do Aten. Zwiedziliśmy m.i.n Akropol, Pałac Prezydencki, Park Zapion, słupy świętego Zeusa, Łuk Hadriana, port Pireus i stadion Kalimarmaro. Czwartego dnia udaliśmy się  na Meteory. Obejrzeliśmy najbardziej znaną świątynię powstałą w XI w. p.n.e. - Klasztor Przemienienia. Odwiedziliśmy również miejscową manufakturę, gdzie pisane są ikony.  Wracając z Meteorów zatrzymaliśmy się w dolinie rzeki Pinios przy kościele „Święty Pająk” i cudownych źródełkach Afrodyty i Dafne. W drodze powrotnej przystanęliśmy  w dwóch miastach: Paralia i Saloniki.

Pomimo długiej podróży autokarem, wszyscy wróciliśmy w radosnych nastrojach, rozmyślając, dokąd udamy się za rok. :)