Naszą misją jest tworzenie szkoły bezpiecznej i przyjaznej,
która umożliwia wykształcenie absolwentów wyposażonych w niezbędną wiedzę.
Swoją wiedzą, kulturą osobistą i umiejętnościami będziesz razem z nami,
tworzył piękną historię naszej szkoły i swojego życia.
Piękna przyszłość dla każdego
Strona główna Aktualności 2016/2017 Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017
2017-06-25

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017

Przy akompaniamencie bębniącego w dach hali sportowej deszczu zakończyliśmy dzisiaj rok szkolny 2016/2017.

Uroczystość, którą prowadził pan Marek Osiak, tradycyjnie rozpoczęła się odśpiewaniem Mazurka Dąbrowskiego i hymnu szkoły „Myśl jak orzeł poszybuje…” pod kierunkiem chóru prowadzonego przez pana Bogdana Rąbalskiego w obecności sztandaru szkoły. Minutą ciszy uczciliśmy pamięć wieloletniej nauczycielki naszej szkoły pani Anny Sidorowicz oraz naszych uczniów liceum Kacpra Koncy i Eweliny Jastrzębskiej.

Następnie pani dyrektor Joanna Papińska dokonała podsumowania roku szkolnego. Przypomniała najważniejsze osiągnięcia naukowe i sportowe gimnazjalistów i licealistów. Wyróżniła uczniów z wysokimi średnimi i podziękowała wszystkim, którzy niezależnie od wyników pracowali na miarę swoich możliwości. Tym, którzy się nieco lenili w tym roku, życzyła zaangażowania w przyszłym.

Podziękowania dla dyrekcji, nauczycieli i opiekunów SU złożyli przedstawiciele SU Emilia Niemyjska (IIa) i Daniel Świerżewski (IIf). Pani dyrektor Joanna Papińska podziękowała również najważniejszym sponsorom szkoły: panu Tomaszowi Paudynie, dyrektorowi Studium Języków Obcych oraz panu Pawłowi Woźniakowi, dyrektorowi Euro School. A także panu Jerzemu Gryzowi, przewodniczącemu Rady Rodziców, która ufundowała nagrody książkowe dla wyróżnionych uczniów.

W tym roku szkolnym uczniowie wszystkich klas gimnazjum otrzymali łącznie 162 nagrody za osiągnięcia w nauce, 100% frekwencję, działalność w wolontariacie, sukcesy artystyczne i sportowe. Uczniowie liceum klas 1-2 otrzymali 98 nagród za sukcesy w nauce i 100% frekwencję. Nagrody dla wyróżnionych uczniów wręczała pani dyrektor Joanna Papińska wraz z wychowawcami.

Ważnym momentem w naszej uroczystości była obecność Pawła Sulewskiego, ucznia klasy I, który wraz z mamą podziękował nauczycielom za lekcje w ramach nauczania indywidualnego. Paweł przedstawił się wszystkim uczniom szkoły, mówiąc kilka słów o sobie, i wyjaśnij swój nietypowy strój, podkreślając, że jest on dla niego wyrazem dużego szacunku dla szkoły. Te kilka słów naszego ucznia okazało się bardzo ważnymi dla społeczności szkolnej. Paweł został nagrodzony spontanicznymi gromkimi brawami, które były wyrazem sympatii i uznania ze strony jego koleżanek i kolegów oraz nauczycieli.

Po wyprowadzeniu sztandaru uroczystość zakończył minikoncert w wykonaniu Natalii Bobrzyk (IIa) i Karoliny Świętochowskiej (IId) z gitarowym akompaniamentem pana Daniela Gałązki oraz zwycięska w szkolnej „Bitwie na głosy” piosenka w wykonaniu klasy Id gimnazjum. Klasy udały się do sal lekcyjnych na ostatnie w tym roku szkolnym zajęcia z wychowawcami.

Wszystkim nauczycielom i uczniom dziękujemy za owocną pracę w roku szkolnym 2016/2017. Życzymy udanych wakacji i szczęśliwego powrotu do szkoły we wrześniu.

wróć
Biuletyn informacji publicznej
Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcące
im. Polskiej Macierzy Szkolnej


05-300 Mińsk Mazowiecki
ul. Piękna 7a

tel./fax: 25 758 51 02
e-mail: lo1pms@lo1pms.pol.pl
animativ.pl