Naszą misją jest tworzenie szkoły bezpiecznej i przyjaznej,
która umożliwia wykształcenie absolwentów wyposażonych w niezbędną wiedzę.
Swoją wiedzą, kulturą osobistą i umiejętnościami będziesz razem z nami,
tworzył piękną historię naszej szkoły i swojego życia.
Piękna przyszłość dla każdego
Strona główna Aktualności 2017/2018 Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018 klas trzecich gimnazjum
2018-06-22

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018 klas trzecich gimnazjum

W drogę – zawsze piękną …

21 czerwca 2018 r. w hali gimnastycznej Macierzanki odbyło się uroczyste pożegnanie  klas trzecich gimnazjum.

Pani Dyrektor Joanna Papińska powitała zgromadzonych na sali gości, nauczycieli i absolwentów. W kilku słowach przedstawiła osiągnięcia uczniów klas trzecich, a było ich wiele: tytuły laureatów w konkursach przedmiotowych, zwycięstwa w zawodach sportowych i artystycznych, a także bardzo wysokie oceny uzyskane na świadectwach ukończenia szkoły. Najwyższą średnią wśród absolwentów uzyskała Oliwia Kosińska z klasy III A – 5,78, z kolei najwięcej nagród w konkursach zebrał Tymon Jurczak z klasy III B.  Na zakończenie swego przemówienia pani Dyrektor Joanna Papińska podziękowała absolwentom, rodzicom i nauczycielom za trzy lata owocnej pracy, która przyniosła tak znakomite efekty.

Potwierdzeniem tych osiągnięć były świadectwa, które Pani Dyrektor, w towarzystwie wychowawców : Jowity Stusińskiej , Katarzyny Zatońskiej i Grzegorza Gańki, wręczyła absolwentom świadectwa ukończenia gimnazjum. Prawie połowa z nich otrzymała świadectwa z biało-czerwonym paskiem i nagrody książkowe. Wyróżnione zostały także osoby bardzo aktywnie uczestniczące przez trzy lata w pracach szkolnego  wolontariatu. Panie Joanna Stosio i Beata Chromińska, opiekunki szkolnego koła wolontariatu, wręczyły okolicznościowe dyplomy i nagrody uczennicom klasy III C: Julii Matusik, Joannie Młot, Natalii Osicy i Katarzynie Wilk.

Dominika Wierzbica, uczennica klasy III A, w imieniu absolwentów podziękowała dyrekcji, nauczycielom i wszystkim pracownikom szkoły za opiekę i stworzenie doskonałych warunków do osobistego rozwoju każdego z absolwentów. Podkreśliła, że zakończenie gimnazjum to nie koniec, ale dopiero wspaniały początek drogi, która powinna być realizacją równie wspaniałych celów.

Pani Katarzyna Zatońska, przemawiająca w imieniu wychowawców klas trzecich, podziękowała absolwentom za ich postawę, która sprawiała, że praca z nimi sprawiała wiele radości i satysfakcji. Przypomniała także, że koniec gimnazjum to dopiero początek życiowej wędrówki, a rozpoczęcie tej podróży na Pięknej zobowiązuje do tego, by cała była równie piękna.

Uroczystość zakończyło przedstawienie przygotowane przez uczniów klas drugich pod bacznym okiem pani Katarzyny Pieńczuk. Humorystyczne scenki, odegrane przez drugoklasistów, przyniosły absolwentom dużo radości i wspomnień. Po przedstawieniu uczniowie klas trzecich otrzymali pożegnalne upominki od swych młodszych kolegów.

Wszystkim absolwentom dziękujemy za te trzy lata ich obecności w naszej szkole i życzymy sukcesów w dalszej, „zawsze pięknej”, drodze.

wróć
Biuletyn informacji publicznej
Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcące
im. Polskiej Macierzy Szkolnej


05-300 Mińsk Mazowiecki
ul. Piękna 7a

tel./fax: 25 758 51 02
e-mail: lo1pms@lo1pms.pol.pl
animativ.pl