Naszą misją jest tworzenie szkoły bezpiecznej i przyjaznej,
która umożliwia wykształcenie absolwentów wyposażonych w niezbędną wiedzę.
Swoją wiedzą, kulturą osobistą i umiejętnościami będziesz razem z nami,
tworzył piękną historię naszej szkoły i swojego życia.
Piękna przyszłość dla każdego
Strona główna Aktualności 2017/2018 Wizyta studyjna nauczycieli z Mińska Mazowieckiego w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN
2017-09-10

Wizyta studyjna nauczycieli z Mińska Mazowieckiego w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN

9 września grupa nauczycieli z naszej szkoły oraz zaprzyjaźnionych mińskich szkół i instytucji odwiedziła muzeum POLIN w Warszawie. Wszyscy zainteresowani mieli okazję zapoznać się z ofertą edukacyjną muzeum, a także odwiedzić, niekiedy po raz kolejny, imponującą wystawę stałą muzeum, która przybliża 1000 lat historii Żydów na terenach polskich. Narratorem wystawy był doświadczony edukator i nauczyciel historii pan Robert Szuchta. Szczególnym punktem programu był spacer po terenie dawnego getta warszawskiego, który prowadziła pani Monika Chojnacka. Znaczącym jej elementem było użycie relacji świadków, w których pojawiły się wspomnienia przedwojennego życia Żydów oraz czasu Zagłady.

Planowanie działań wychowawczych i edukacyjnych przez nauczycieli często wiąże się z własnym pierwszym przeżyciem tych spotkań z historią i kulturą, które potem proponuje się uczniom.

Organizatorem spotkania była nauczycielka języka angielskiego i ambasadorka muzeum POLIN pani Katarzyna Łaziuk.   

wróć
Biuletyn informacji publicznej
Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcące
im. Polskiej Macierzy Szkolnej


05-300 Mińsk Mazowiecki
ul. Piękna 7a

tel./fax: 25 758 51 02
e-mail: lo1pms@lo1pms.pol.pl
animativ.pl