Tekst
Tekst
Piękna przyszłość dla każdego
Strona główna O szkole Sukcesy i osiągnięcia Przedmiotowe Liceum 2015/2016

Osiągnięcia przedmiotowe uczniów w roku szkolnym 2015/2016

Najważniejsze sukcesy naszych licealistów

2015/2016

 

olimpiady przedmiotowe

imię i nazwisko

klasa

nazwa

organizator

miejsce

opiekun

Michał Pawlikowski

1e

Olimpiada Wiedzy o Społeczeństwie

COPTIOSH w Białymstoku

laureat

Marek Pałdyna

Michał Pawlikowski

1e

Olimpiada Wiedzy o III RP

COPTIOSH w Białymstoku

finalista etapu okręgowego

Marek Pałdyna

Robert Janda

2a

Mazowiecka Olimpiada Poliglotów

Lingwistyczna Szkoła Wyższa w Warszawie

finalista

Katarzyna Łaziuk

Julia Kulbacka

2c

Olimpiada Wiedzy Ekologicznej

Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie

finalistka etapu centralnego

Ewa Szmidt

Maciej Wąsowski

3a

Olimpiada Wiedzy Historycznej

Centrum Organizacji Przedmiotowo-Tematyczno-Interdyscyplinarnych Olimpiad Społeczno Historycznych w Białymstoku

finalista

Marek Pałdyna

Michał Możdżonek

3b

Olimpiada Matematyczna

Stowarzyszenie na rzecz Edukacji Matematycznej

finalista

Katarzyna Staszel, Ryszard Krasicki

Adrian Lech

3c

XX Olimpiada Wiedzy o Żywieniu i Żywności

Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

finalista

Ewa Szmidt

Dawid Zawolski

3c

Mazowiecka Olimpiada Poliglotów

Lingwistyczna Szkoła Wyższa w Warszawie

finalista

Katarzyna Łaziuk

konkursy przedmiotowe

imię i nazwisko

klasa

nazwa

organizator

miejsce

opiekun

Mateusz Sterczewski

1b

kangur matematyczny

Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych

bardzo dobry wynik

Anna Ciupak

Szymon Olejnik

1b

kangur matematyczny

Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych

wyróżnienie

Anna Ciupak

Władysław Płatek Arkadiusz Rechnio

1b

2e

VI Powiatowy Konkurs Polonistyczny

Zespół Szkół Ekonomicznych

I miejsce

Justyna Radomińska

Łukasz Sitkowski

1c

VI Konkurs Edukacyjny Wielcy Polacy

Fundacja Deo et Patriae im. prof. Mieczysława A. Krąpca OP

finalista

s. Natanaela

Damian Murach

1d

Ogólnopolski Konkurs Krasomówczy Dzieci i Młodzieży Szkolnej w kategorii szkół ponadgimnazjalnych

 - Oddział Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego w Golubiu-Dobrzyniu - Oddział Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego w Legnicy - Zarząd Główny Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego

I miejsce w etapie wojewódzkim

 

Ewelina Gołębiewska

2a

X Wojewódzki Przegląd Twórczości Artystycznej Kulturomaniak 2016

Gminne Centrum Kultury w Mrozach

III miejsce

Daniel Gałązka

Weronika Jaglińska

2a

 

XIII Ogólnopolski Konkurs Literacki im. Marii Konopnickiej

 Zarząd Międzyrzeckiego Stowarzyszenia Teatralnego oraz Miejski Ośrodek Kultury w Międzyrzecu Podlaskim

 

III miejsce

 

Weronika Jaglińska

2a

Ogólnopolski IX Turniej Poetycki Orzech

Urząd Miejski w Nysie

I miejsce

 

Weronika Jaglińska

2a

IX Ogólnopolski Konkurs Twórczości Miłosnej

Krasnostawski Dom Kultury

I miejsce

 

Weronika Jaglińska

2a

Ogólnopolski X Konkurs Literacki O Srebrne Pióro MDK im. Wiesława Szymańskiego

Młodzieżowy Dom Kultury w Białymstoku

I miejsce

 

Robert Janda

2a

I Powiatowy Konkurs Poliglotów

Zespół Szkół Ekonomicznych

 

II miejsce

Katarzyna Łaziuk

Paulina Staniszewska

2a

XXXI Ogólnopolski Konkurs Recytacji Poezji i Prozy A. Puszkina i A. Mickiewicza PUSZKINIANA 2016

Rosyjski Ośrodek Kultury w Warszawie, Stowarzyszenie Współpracy Polska Rosja oraz Oddział Mazowiecki Stowarzyszenia Współpracy Polska - Wschód

wyróżnienie

Anna Bujalska

Angelika Raciborska

2b

I Powiatowy Konkurs Poliglotów

Zespół Szkół Ekonomicznych

III miejsce

Katarzyna Łaziuk

Julia Kulbacka

2c

XX Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej

Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana”

finalistka

s. Natanaela

Julia Kulbacka

2c

Powiatowy Konkurs Ortograficzny

GiLO im. PMS

II miejsce

Magdalena Piotrowska

Michał Kozłowski Piotr Podstawka Cezary Ryżko
Jan Szponar

2e

Powiatowe Zawody Drużyn Ratowniczych

Szkoły Salezjańskie

III miejsce

Mariusz Sikorski

Piotr Podstawka Cezary Ryżko

2e

Powiatowy Turniej Motoryzacyjny

Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Motorowego w Warszawie

I miejsce

Mariusz Sikorski

Anna Sałajczyk

3a

I Powiatowy Konkurs Poliglotów

Zespół Szkół Ekonomicznych

wyróżnienie

Katarzyna Łaziuk

Michał Możdżonek

3b

XXII Konkurs Fizyczny

 Kuratorium Oświaty w Warszawie oraz Wydział Fizyki Politechniki Warszawskiej

finalista

Gerard Jachimowicz

Michał Możdżonek

3b

Powszechny Internetowy Konkurs Matematyczny

Politechnika Warszawska

finalista

Ryszard Krasicki Katarzyna Staszel

Dawid Zawolski

3c

I Powiatowy Konkurs Poliglotów

Zespół Szkół Ekonomicznych

I miejsce

Katarzyna Łaziuk

Biuletyn informacji publicznej
Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcące
im. Polskiej Macierzy Szkolnej


05-300 Mińsk Mazowiecki
ul. Piękna 7a

tel./fax: 25 758 51 02
e-mail: lo1pms@lo1pms.pol.pl
animativ.pl