Swoją wiedzą, kulturą osobistą i umiejętnościami będziesz razam z nami,
Strona główna Zajęcia pozalekcyjne Koła artystyczne Warsztaty Teatralne Waldemara Obłozy
2013-12-12

Warsztaty Teatralne Waldemara Obłozy

W dniu 10.12.2013r. gościł w naszej szkole aktor Teatru Rozmaitości w Warszawie i Sceny Teatralnej Miasta Siedlce, Waldemar Obłoza.

Pan Waldemar studiował w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej we Wrocławiu. Po jej ukończeniu w 1985r. pracował w teatrach w Jeleniej Górze, Wrocławiu, Poznaniu i Warszawie.

Szerszej publiczności znany jest jako Roman w serialu „Na Wspólnej’’. W bieżącym roku rozpoczął pracę na Scenie Teatralnej Miasta Siedlce. Możemy go zobaczyć w roli króla w spektaklu „Iwona księżniczka Burgunda’’.

Aktor prowadzi od ponad 20 lat warsztaty teatralne, które mają na celu przybliżyć istotę teatru młodym ludziom. W spotkaniu brały udział klasy gimnazjalne o profilu teatralnym. Celem warsztatów było uświadomienie uczniom, że teatr jest w nas, tylko o tym nie wiemy. Pan Waldemar zaprosił uczniów, aby stali się odtwórcami różnych ról. Uczniowie grali w scenkach, które dla nich przygotował, a które oddają istotę teatru klasycznego. W odtwarzaniu tych ról młodzież miała mnóstwo zabawy. Była to wspaniała lekcja wiedzy o kulturze. Aktor obiecał, że to nie ostatnie spotkanie. Na pewno zobaczymy go nieraz na deskach Sceny Teatralnej Miasta Siedlce.

Mariusz Sikorski