Swoją wiedzą, kulturą osobistą i umiejętnościami będziesz razam z nami,
Strona główna Zajęcia pozalekcyjne Projekty i innowacje Oficjalne otwarcie Trasy Joggingowej.

Oficjalne otwarcie Trasy Joggingowej.

W ramach realizacji programu "TRENING ZWYCIĘZCÓW" dnia 25 października odbyła się inauguracja ścieżek joggingowych. Trasy powstały przy współpracy MOSiR, GiLO oraz Nadleśnictwa Mińska Mazowieckiego.  Na uroczystości Pani dyrektor Jadwiga Ostrowska-Dźwigała serdecznie przywitała naszych wspaniałych, licznie zgromadzonych uczniów oraz zaproszonych gości; -wiceburmistrza miasta Mińska Mazowieckiego Pana Krzysztofa Michalika, -zastępcę naczelnika Wydziału Oświaty i Promocji Starostwa Powiatowego Mińska Mazowieckiego Panią Urszulę Sorokę, -dyrektora MOSiR w Mińsku Mazowieckim Pana Roberta Smugę, -przedstawiciela Nadleśnictwa Mińska Mazowieckiego Pana Krzysztofa Palucha, -radną miasta Mińska Mazowieckiego i przewodniczącą komisji Oświaty Panią Izabelę Wandę Rombel, -radnego miasta Mińska Mazowieckiego i przewodniczącego Rady Rodziców przy GiLO Pana Jerzego Gryza, -inspektor d/s sportu w Urzędzie Miasta Mińska Mazowieckiego Pana Andrzeja Ryszawę, -oraz koordynatorki projektu Panią Iwonę Smugę, Panią Annę Gryz i Panią Agnieszkę Bąk.          Po oficjalnych wystąpieniach zaproszonych gości panie koordynatorki projektu przeprowadziły profesjonalną zbiorową rozgrzewkę do której, ku miłemu zaskoczeniu (szczególnie młodzieży) przystąpili wszyscy zaproszeni goście bez względu na stanowisko, wiek oraz stopień sprawności i przygotowania do aktywności. Dostosowując stopień swoich indywidualnych możliwości uczestnicy podzielili się na trzy grupy. Pierwsza grupa "biegowa " prowadzona przez Pana Roberta Smugę i Pana Jerzego Gryza ruszyła w 2,5 kilometrowy dystans, jako pierwsza.  Zaraz za nimi podążyła grupa "marszowo-biegowa" na czele z Panią Iwoną Smugą. Na czele grupy "marszowej" stanęła Pani Jadwiga Ostrowska-Dźwigała oraz Pani Anna Gryz przewodząc grupie zaproszonych gości. Na zakończenie biegów Pani Agnieszka Mysiorska przeprowadziła zestaw ćwiczeń rozciągających. Następnie szczęśliwi i zarumienieni biegacze zostali zaproszeni na świetlicę w budynku MOSiR gdzie Pan Robert Smuga podsumował uroczystość. Pan dyrektor omówił zasady ogólnodostępności i powszechności budynku MOSiR, przygotowanych tras oraz warunków korzystania z terenu lasów państwowych. Zwieńczeniem uroczystości było wysłuchanie przez uczestników kilku krótkich wykładów na temat sposobów przybliżających zdrowy styl życia.

KRÓTKO O TRASACH        Wyznaczone ścieżki prowadzą przez lasy państwowe, zlokalizowane pomiędzy ulicami Stankowizną, Sportową oraz Chochołowską. Trasy te zostały poprowadzone w taki sposób, aby umożliwić wszystkim użytkownikom zwiedzanie najciekawszych miejsc - przełomu rzeki Srebrnej oraz pomnika przyrody-najstarszej sosny w Polsce. Funkcjonalność trzech tras jest dwojaka - w okresie letnio-jesiennym jest trasą joggingową natomiast zimą MOSiR w porozumieniu z Nadleśnictwem Mińska Mazowieckiego będzie zakładał ślad do uprawiania narciarstwa biegowego w stylu klasycznym.

WSZYSTKIM UCZESTNIKOM GRATULUJEMY ODWAGI UDZIAŁU W PROJEKCIE ORAZ ŻYCZYMY WYTRWAŁOŚCI - KOORDYNATORZY PROJEKTU