Swoją wiedzą, kulturą osobistą i umiejętnościami będziesz razam z nami,
tworzył piękną historię naszej szkoły i swojego życia.
Największą przyjemnością w życiu jest zrobić coś,
o czym ludzie mówią, że jest niemożliwe. Walter Bagehot
Piękna przyszłość dla każdego
Strona główna O szkole Biblioteka Godziny otwarcia

Godziny pracy biblioteki szkolnej

Biblioteka szkolna zaprasza:

- od poniedziałku do czwartku w godz. 7.45 - 15.30

- piątek w godz. 7.45 - 15.00

Zapraszamy.

 

 

„Kto czyta – żyje wielokrotnie.

Kto zaś z książkami obcować nie chce – na jeden żywot jest skazany”

Józef Czechowicz

 

 

 

Biblioteka mieści się na parterze w zabytkowym  budynku obecnego gimnazjum, zajmuje pięć pomieszczeń o powierzchni ponad 150 m. kw.

                Jest największą i doskonale wyposażoną pracownią interdyscyplinarną w szkole. Przestronne pomieszczenia umożliwiają gromadzenie i eksponowanie księgozbioru.

 

                Do księgi inwentarzowej głównej wpisanych jest 31825 egzemplarzy (stan na dzień 08.10.2013 r.). Księgozbiór główny uzupełniają „Broszury i podręczniki” – 1397 egzemplarzy, a także kasety wideo, płyty DVD i CD.

                Podstawowym zadaniem biblioteki szkolnej jest zapewnienie wystarczającej liczby lektur szkolnych. Priorytetem w gromadzeniu naszego księgozbioru jest literatura popularnonaukowa ze wszystkich gałęzi wiedzy. Taki dobór księgozbioru umożliwia przygotowanie młodzieży do wszelkiego rodzaju konkursów i olimpiad.

Nieocenioną pomocą dla młodzieży klas maturalnych są ogromne zbiory materiałów ikonograficznych z historii sztuki. Młodzież przygotowując prezentacje maturalne wykorzystuje różnorodne materiały źródłowe, ikonograficzne i filmy. Zachodzi tu korelacja między różnymi dziedzinami sztuki, a takiej umiejętności połączenia różnych źródeł informacji i korelacji między nimi oczekuje się przy przygotowaniu prezentacji maturalnych.

 

Biblioteka posiada unikatowe i bezcenne zbiory regionalne, które systematycznie wzbogacają się o nowe publikacje. Jest to możliwe dzięki współpracy z Towarzystwem Przyjaciół Mińska Mazowieckiego, Muzeum Ziemi Mińskiej, Starostwem Powiatowym, Urzędem Miasta Mińsk Mazowiecki, bibliotekami i innymi jednostkami wydającymi publikacje o Ziemi Mińskiej, jej historii i dniu dzisiejszym. Publikacje regionalne mają dla nas szczególna wartość, bo pozwalają zapoznać się z historią naszej „Małej Ojczyzny” i zainteresować nią młodzież.

 

opracowała Zofia Wróblewska

 

 

Wszystkich uczniów, nauczycieli i rodziców serdecznie zapraszamy do korzystania z bogatego księgozbioru.

 

 

 

 

 

Biuletyn informacji publicznej
Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcące
im. Polskiej Macierzy Szkolnej


05-300 Mińsk Mazowiecki
ul. Piękna 7a

tel./fax: 25 758 51 02
e-mail: lo1pms@lo1pms.pol.pl
animativ.pl